Jak promować sklep internetowy w Google?

Jakie mamy możliwości?

Wyszukiwarka Google daje nam kilka możliwości promowania sklepu internetowego. Możemy je podzielić na 2 rodzaje. Pierwszą z nich jest pozycjonowanie sklepu w tzw. wynikach organicznych, czyli naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Drugą możliwością są płatne reklamy PPC (Google AdWords). Obie te możliwości mają swoje plusy i minusy i wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od naszych celów jakie sobie stawiamy w naszym biznesie e-commerce.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest bardzo skuteczne jeśli spojrzymy na nie długoterminowo. Posiada jednak poważną wadę, a jest nią czas potrzebny na osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce. Jest to uciążliwe ponieważ musimy zaufać odpowiedniej osobie i sporo zainwestować w pozycjonowanie zanim po kilku, a czasami nawet kilkunastu miesiącach nasza inwestycja się zwróci. Nie jest to na pewno korzystne dla nowo otwartych sklepów internetowych posiadających mocno ograniczony budżet na promocję. Dla nowych sklepów często lepszą możliwością promocji jest Google AdWords.

Google AdWords

Google AdWords to płatne reklamy, które wyświetlają się nad i pod naturalnymi wynikami wyszukiwania Google. Ich szerokie możliwości konfiguracji, szybkie efekty i płatność wyłącznie za kliknięcie w reklamę daje możliwość szybkiego zwiększenia sprzedaży nawet dla nowo otwartego sklepu internetowego. Jest to bez wątpienia ciekawa forma dotarcia do klienta. Jej istotnym minusem jest natomiast wysoka konkurencja i często wysokie koszty kliknięć. To jednak można zniwelować gdy skorzystamy z usług dobrego specjalisty AdWords.

Co wybrać?

Idealną sytuacją jest wykorzystanie obu kanałów promocji sklepu jednocześnie jednak często z uwagi na budżet musimy zdecydować się na wybór jednego. Gdy musimy szybko zwiększyć obroty sklepu to bez wątpienia lepsze będą reklamy Google AdWords, a jeśli mamy stabilną pozycję na rynku, sprzedaż „się kręci” ale chcemy wejść na wyższy poziom to czas aby zainwestować w pozycjonowanie sklepu. W obu przypadkach aby taka reklama była opłacalna bardzo ważne jest wybranie odpowiednie specjalisty lub firmy oferującej skuteczną reklamę w Google.


About admin

Add your Thoughts