Wygląd sklepu internetowego – jak bardzo jest istotny w procesie sprzedażowym?

Wygląd sklepu internetowego nie jest bez znaczenia. I wie o tym każdy, kto choć raz przeglądał oferty internetowych biznesów. Tak naprawdę to, czy zapoznamy się ze szczegółowymi informacjami na temat produktów zależy od tego, czy do gustu przypadnie nam wizerunek sklepu online. Co zatem uwzględnić w procesie projektowania, aby zachęcić swoich klientów do przeglądania artykułów? Sprawdźmy.

Sklep online – podstawą jest dobry layout

Nie jest żadną tajemnicą, że urokiem sklepów internetowych jest przede wszystkim ich layout. Dobrze dobrany, nienachalny, schludny i praktyczny, to czołowe cechy, którymi powinien wyróżniać każdy szablon do strony internetowej. Dobrze jest, aby oprócz tego nawiązywał on do oferty produktowej, która znajduje się na naszej stronie. W przeciwnym razie możemy bardzo łatwo powielić pomysły, które znajdują się już na innych witrynach internetowych. Jak sprawić, aby nasz sklep internetowy odróżniał się od innych? Tak naprawdę jest to niezwykle proste. Dodajmy na nim coś całkowicie od siebie. Nawiążmy w designie do nazwy swojej firmy, wykorzystajmy kolorystykę logo, czy też zapożyczmy z niego kształty. Sprawi to, że nie tylko będziemy oryginalni na tle pozostałych właścicieli biznesów internetowych, ale również zachęci klientów do odwiedzin.

Responsywność – warto, czy nie?

Responsywne strony internetowe są ostatnio niezwykle modne. Lepiej się pozycjonują, sprawiają mniej kłopotów użytkownikom, gdyż dostosowują się do szerokości i wysokości ekranu. Jeśli zastanawiamy się nad wdrożeniem responsywnej wersji strony sklepu internetowego, to powinniśmy szczególnie zadbać o to, aby zarówno jej wersja przeznaczona na niewielkie ekrany, jak i ta na pełnowymiarowe była równie atrakcyjna. W przeciwnym razie może okazać się, że wszyscy nasi użytkownicy wolą korzystać z „normalnej” wersji strony, a my zainwestowaliśmy w coś, co kompletnie nie spełnia swojej funkcji.

Chcąc odnieść sukces w sprzedaży, warto również pamiętać o tym, aby sam proces dokonywania zakupów nie sprawiał trudności. Jeśli się o to postaramy, to z pewnością konwersja pójdzie w górę.


About admin

Add your Thoughts