Jak promować sklep internetowy na facebooku?

W dobie wszechobecnego internetu nie istnieć na portalach społecznościowych to jakby nie istnieć w ogóle w sieci. Warto skorzystać ze wszelkich dobrodziejstw, jakie oferuje facebook choćby z racji faktu, iż korzysta z niego już 20 milionów użytkowników.

Promocja sklepu na facebooku

Jak reklamować sklep na facebooku? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne, jakby mogło się wydawać. Należy po prostu założyć profil firmowy i zrobić mały reaserch na temat potencjalnych, przyszłych klientów. To, co z pewnością należy sprawdzić wiek i zainteresowania klientów, ich ulubiony sposób komunikacji, a także potencjalne zainteresowanie Twoim produktem. W ten sposób bez większych problemów będzie można stworzyć plan działania, w oparciu o który będziesz publikować treści najbardziej zbieżne z oczekiwaniami klientów. O tym jak prowadzić fanpage na Facebooku przeczytasz więcej w artykule: Jak prowadzić fanpage sklepu internetowego na Facebooku? Poradnik

Bardzo ciekawą i pomocną opcją oferowaną przez facebook są statystyki, które pomogą ocenić, czy obrana strategia jest skuteczna. W ten sposób można również szybko zmodyfikować wszelkie wpisy i informacje, jakie pojawiają się na stronie i dostosować je do upodobań klientów. Może wolą oni oglądać zdjęcia zamiast klikać w linki lub nie mają czasu na oglądanie opublikowanych filmów.

Reklamy na facebooku

Facebook oferuje również opcję pokazywania reklam Twojego sklepu potencjalnym klientom, jednak jest to usługa płatna. Warto z niej skorzystać i przeznaczyć na ten cel na początek jakikolwiek budżet żeby zobaczyć, czy daje ona jakikolwiek ruch na stronie. Dodatkowo bardzo pomocną opcją jest również zainstalowanie specjalnej wtyczki, która pozwala z poziomu strony internetowej polubić fanpage na facebooku. Warto również zachęcić nowych klientów przygotowując dla nich specjalne rabaty. bardzo dobre rezultaty zapewniają również konkursy, w ramach których klienci mogą wygrać konkretny produkt z oferty sklepu internetowego.

Facebook daje naprawdę wymierne korzyści w postaci nowych klientów, a co za tym idzie większego ruchu na stronie i większych zysków dla sklepu. Należy jedynie umiejętnie pokierować działaniami promocyjnymi za pomocą portalu społecznościowego, a sklep internetowy z pewnością stanie się rozpoznawalny.


About admin

Add your Thoughts